Recenzje, opisy

Pożyczki pod zastaw różnych nieruchomości

Zastawy kojarzą się przede wszystkim z lombardami. Pożyczkę pod zastaw nieruchomości – domu, mieszkania czy działki, albo też samochodu można dostać jednakże także w banku.

Większość osób zdaje sobie z tego sprawę i nie myśli nawet o tym, żeby od razu udać się do lombardy, firmy pożyczkowej czy też osoby prywatnej. Zostawiają sobie to na później, jest to wyjście, z którego mogą skorzystać jeśli tylko nie uda im się otrzymać puli pieniędzy, jaką by chcieli właśnie za pośrednictwem banku. Oczywiście sytuacja przedstawia się inaczej kiedy chodzi o pożyczkę pod zastaw złota, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów. Takimi banki się raczej nie zajmują i trzeba uderzyć do innych drzwi. Warto wiedzieć przy okazji, że banki wymagają spełnienia wszystkich wymogów jak w przypadku zwykłej pożyczki, natomiast firmy pożyczkowe czy osoby prywatne bardzo często pomijają aspekt dostarczenia wszystkich zaświadczeń, tych o stałych dochodach także, czy też to, że klient znajduje się na liście BIK-u za nieterminowe regulowanie płatności, rat kredytowych.

Tym samym znacznie łatwiej uzyskać pożyczki pod zastaw na firmę nieruchomości w innej instytucji niż ta bankowa. co zresztą nikogo nie powinno specjalnie dziwić. Skoro firmy pożyczkowe zarabiają na klientach więcej niż banki, a często tak jest, że oprocentowanie owej pożyczki pod zastaw nieruchomości jest wyższe niż w banku, to i muszą wierzyć na słowo w niektóre rzeczy. Chociaż w całkowity brak weryfikacji danych nie można wierzyć, bo przecież sprawa dotyczy sporych sum.

Dodaj komentarz