Recenzje, opisy

Niestandardowe oferty motobanków

Usługi banków motoryzacyjnych cieszą się w dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem – w szczególności wśród tych osób, które mają w planach kupno nowego samochodu. Oferta motobanków jest mocno zróżnicowana – dzięki temu formę spłaty kredytu klient dostosować może do swoich potrzeb i możliwości.

Jedną z wielu opcji, z których może skorzystać jest tak zwany kredyt samochodowy w tanim banku bez oprocentowania – w bankach uniwersalnych niedostępny. Jest to propozycja adresowana do osób mających raczej spore możliwości finansowe. Nieoprocentowane kredyty są udzielne maksymalnie na rok. Klient posiadać musi obowiązkowo wkład własny. Wymagany jest tutaj bardzo wysoki udział środków własnych. Najczęściej trzeba dysponować połową wartości samochodu – więc przy nowych pojazdach jest to naprawdę nie lada wydatek. Przez okres obowiązywania umowy nie są naliczane odsetki. Jedyną opłatą, jaką kredytobiorca musi uiścić jest prowizja – przeważnie nie przekracza ona dwóch procent wartości zobowiązania. Jak więc zatem widać, z tego rodzaju kredytu skorzystać mogą osoby dobrze sytuowane materialnie. Również z myślą o takich właśnie klientach banki samochodowe mają przygotowane kredyty balonowe – czyli 50/50 (najczęściej dostępne za pośrednictwem salonów samochodów).

Połowę wartości auta wpłaca się przy zakupie, a resztę po upływie jakiegoś czasu – na przykład po roku. Z opisywanych powyżej opcji nie można skorzystać, mając na uwadze kupienie samochodu używanego (poza tym motobanki raczej nie kredytują aut pochodzących z rynku wtórnego).

Dodaj komentarz