Recenzje, opisy

Meble

Dzisiaj przedstawimy kilka ciekawych sklepów internetowych oferujących między innymi meble, ale nie tylko, w aspekcie funkcjonowania na rynku internetowym i konkurencji w konkretnych branżach. Szczególnie w branży mebli.

Sektor rynku w ramach, którego sprzedawane są meble na razie zdaje się opierać kryzysowi. Na rynku producentów mebli można zaobserwować sporą, wzrastającą aktywność produkcyjną i dystrybucyjną. Możliwe, że nadchodzące skutki kryzysu dotkną również tej gałęzi rynku, ale na razie producenci mebli rozwijają działalność i poszukują nowych form sprzedaży. Często jest to Internet. Jako przykład przedstawmy sklep firmy Meblostar oferującej meble. Sklep ten został założony parę miesiące temu i obecnie jest chyba w fazie promocji i wchodzenia na rynek w sieci. Firma, ta sprzedawała wcześniej meble wyłącznie w salonach sprzedaży w obrębie kilku miast wojewódzkich. Parę miesięcy temu sprzedaż mebli z wykorzystaniem internetu prowadzona przez tą firmę dokonywana była tylko za pośrednictwem Allegro, możliwe, że teraz sklep internetowy przejmie pałeczkę. Firma taj est także producentem mebli i prowadzi już od jakiegoś czasu intensywną promocję swojej marki i produktów jakim są wykonywane na teranie Polski meble. Nie my pierwsi podajemy tą firmę jako przykład na rynku mebli. (Wpis z bloga na temat meble sklep internetowy w aspekcie konkurencji na rynkach branżowych.)
Meble jako produkt sprzedawany w Internecie mogą być dość trudnym przedmiotem handlu, między innymi z powodu konkurencji, ale również i   kosztów wysyłki dużych i ciężkich towarów do jakich większość mebli można raczej zaliczyć. Do innych niż meble gałęzi rynku internetowego obarczonych dużą konkurencją, wlicza się jeszcze: oprogramowanie i części komputerowe, modę, książki, akcesoria samochodowe i opony – przykład sklepu sprzedającego opony używane. Dlaczego przytoczyliśmy właśnie ten przykład sklepu oferującego opony używane? Sklep ten jest interesujący zw. na fakt, że sprzedaje towar używany, czyli felgi i opony używane. Zwykle było to domeną serwisów aukcyjnych typu Allegro, a sklepy nastawiały się raczej na nowe produkty. To jedynym takiego rodzaju sklep, na który trafiłem, sprzedający opony używane. Rynek internetowy. Myślę, że firma zdecydowała się na niszową część rynku opon, do której należą opony używane poszukując szansy przebicia się na tak konkurencyjnym rynku.

Wracając do tematu… Meble sprzedawane w sieci jak powyżej pisałem związane są ze pewnymi przeszkodami. Głównie mam ty na myśli problem z wysyłką, czy też raczej jej koszt. Także producent, czy też sprzedawca musi zaoferować na tyle atrakcyjną cenę mebli, by koszt wysyłki dla klienta miał marginalne znaczenie. Może też wziąć koszty transportu na siebie jeżeli klient kupuje meble za duża kwotę, np. wszystkie meble do kuchni. Przy wydatku rzędu 10tys. zł lub więcej, koszty transportu będą stanowić tylko nie wielką część marży producenta, a będzie to niewątpliwie zabieg marketingowy zachęcający do kupna mebli właśnie u nas.