Recenzje, opisy

Fajne strony i dziennikarstwo

Pewnie wiele osób zastanawiało się nad tym, co musiałoby zrobić aby móc pisać do gazety. Pewne jest to, że warunkiem koniecznym nie będą studia ukierunkowane na dziennikarstwo. Polecam także na początek fajne strony internetowe na dziennikarstwo.

Znanych jest wielu publicystów, którzy nie posiadają takiego wykształcenia, a publikowane przez nich artykuły stoją na bardzo wysokim poziomie. Dziennikarstwo obywatelskie w internecie to prawdziwa sztuka.  Z czymś takim trzeba się po prostu urodzić, bo nie wszystkiego można się przecież wyuczyć. Samo pisanie newsów nie należy do najłatwiejszych zajęć. Jeśli chcemy wykonać to w sposób porządny – będziemy musieli poświęcić na to wiele czasu. Mogłoby się wydawać, że jest to proste wystukiwanie literek na klawiaturze, jednak rzeczywistość jest zupełnie bardziej brutalna.

W internecie znaleźć możemy różnego rodzaju ogłoszenia traktujące o naborze redaktorów do serwisów informacyjnych. Zazwyczaj są to serwisy, które swój udział w polskich mediach dopiero rozpoczynają – zwykli amatorzy, jednak przecież od czegoś wypadałoby zacząć. Próbować możemy również przesyłać teksty do większych portali. Niektóre z nich posiadają specjalne rubryki, swojego rodzaju „dziennikarstwo obywatelskie”, które pozwala na wykazanie się wszystkim, a nie tylko profesjonalistom, którzy z tego żyją na co dzien.

Dodaj komentarz