Recenzje, opisy

Czarnogóra – poradniki turystyczne

Dzisiaj chcieliśmy Państwu zaprezentować stronę z ciekawym poradnikiem turystycznym – http://www.poradniki.zgora.pl/czarnogora-montenegro/, który kierowany jest do osób wybierających się do kraju.

Można tam przeczytać między innymi, że Czarnogóra posiada piękne pejzaże związane z nietypowym środowiskiem naturalnym, a dodatkowo występowanie jednocześnie skalistych plaż a także morza gwarantuje nam równie powalające widoki.

Można tam pojechać w celu zwiedzania lub podziwiania środowiska naturalnego, jak również w celu odpoczynkowym – na tak zwane plażowanie itp. Poruszano także tam inne tematy na przykład że ciekawym zjawiskiem w Czarnogórze jest fakt, iż przyjeżdżając tam w okresie maja-czerwca możemy w górach pozjeżdżać na snowboardzie, a później podjechać do terenów nadmorskich i odrobinkę poopalać się na plaży.

Oczywiście zakładając, że wystąpią odpowiednie warunki pogodowe. Do Czarnogóry można wyjeżdżać praktycznie przez cały rok. Aczkolwiek najlepsze warunki pogodowe i nie tylko panują w maju, czerwcu i wrześniu, a ruch turystyczny jest wtedy mały.

W sumie w okresie letnim pod względem pogodowym Czarnogóra przypomina odrobinę Polskę, aczkolwiek jest o wiele cieplej i uraczymy tam o wiele więcej słońca.

Czarnogóra poza górami oraz powalającymi widokami ma również dużo ciekawych miejsc wartych odwidzenia, nie tylko mowa tu o zabytkach architektury, których też jest w tym rejonie sporo, ale również o miejscach ciekawych pod względem atrakcyjności doznaniowej.