Recenzje, opisy

Ciąża i niemowlę

 

niemowlę

Ciążanigdy nie była moim marzeniem. Rodzina, przyjaciele, koleżanki z pracy dziwili się temu i patrzyli na mnie chyba trochę z pogardą. Teraz już wiem, że byłam niedojrzała a wtedy lepiej nie wypowiadać się na poważne tematy, tym bardziej, że można kogoś urazić.

Nie wiem co powodowało u mnie niechęć do macierzyństwa ale to był chyba strach przed odpowiedzialnością. Wizja brudnych pieluch i nocnych wrzasków dziecka przerażała mnie i nijak się miała do mojego wygodnego i uporządkowanego życia. Nie wiem czy świadomie zdecydowałabym się na dziecko. Na szczęście czuwała nade mną opatrzność. Dostałam od losu najpiękniejszy dar- dar nowego życia. To niewinne niemowlę z chwilą przyjścia na świat obdarzyło mnie swoją  bezgraniczną, bezinteresowną miłością i wtedy zrozumiałam, że dotychczasowe życie wypełniała pustka.

Każda kobieta powinna skorzystać z daru jakim jest ciąża macierzyństwo. To nasza natura a jej nie można oszukać. Dzisiaj jestem matką trojga dzieci. Nie zawsze jest łatwo ale jestem szczęśliwa a szczęście mnożę razy trzy. Dziękuję moim dzieciom, za każdy dzień spędzony razem. Niekiedy słyszę rozmowy młodych kobiet, które zarzekają się, że nigdy nie zajdą w ciążę a ja śmieję się w duchu i myślę sobie, jeszcze zobaczymy…

Dodaj komentarz